Bohaterowi Trokiel ppor. Władysławowi Mickiewicz - Tadeusz Nowak       Odwiedzono stronę: 2633334

r. Imieniny :

Home Trokielanie Artykuły Wiersze Archiwum Kontakt

Artykuły
Zjazd Lidzian

Drodzy Lidzianie , członkowie rodzin związanych  z tą częścią Kresów, przyjaciele i miłośnicy Kresów!

 Informuję , że wczoraj ostatecznie ustaliliśmy termin Zjazdu Lidzian na 06  do 12 sierpnia 2014.

 W tradycyjnej już formule  Zjazdu  Lidzian mieści się :

 -Dzień pierwszy 6 sierpnia –przyjazd autobusem z Białegostoku i zakwaterowanie w Lidzie.

 -Dwu lub trzydniowa wycieczka 7, 8 ,9 sierpnia , pierwszy dzień to przejazd  przez Mińsk, Borysów, Orszę do Witebska , to ok. 450 km z noclegiem w Witebsku.

Następnego dnia zwiedzanie Witebska –obiekty sakralne i Centrum Chagalla, Połocka,- obiekty sakralne,  powrót przez Głębokie , postój nad jeziorem Narocz, z rozważeniem drugiego noclegu na trasie i zwiedzenie Brasławia  z kościołem fundowanym przez Platerów gdzie w podziemiu  są groby rodzinne i pałac rodziny Platerów bliski ruiny ,  dalej powrót przez Mołodeczno do Lidy .

 - Dzień czwarty 10 sierpnia niedziela -spacer z przewodnikiem po bardzo odmienionej po dożynkach Lidzie z wizytą na starym polskim cmentarzu i na Zamku Giedymina, msza w kościele farnym, po mszy wyjazd  w towarzystwie  mieszkańców  Lidy , członków Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej nad Niemen na piknik.

 -Dzień  piąty11 sierpnia wyjazd z organizatorami   w okolice Lidy , mile widziany obiad w gospodarstwie agroturystycznym.

-Dzień szósty 12 sierpnia powrót do Polski , autobusem do Białegostoku.

 Są to moje propozycje wstępnie omówione z Aleksandrem Kołyszką. Propozycja wycieczki trzydniowej wynikła z mojej strony po uszczegółowieniu trasy.

 Nie mam jeszcze kalkulacji , ale wydaje mi się , że należy się liczyć z kosztem ok. 1500zł bez wizy indywidualnej. Jeżeli zdecydujemy się na wizę zbiorową koszty będą niższe , ale też mniejsza elastyczność w poruszaniu się po Białorusi.

 Pilnie oczekuję na wstępne zgłoszenia na wyjazd.

Pozdrawiam-Jadwiga Kopeć

do góry


SERWIS, NAPRAWA TABLETÓW, LAPTOPÓW, KOMPUTERÓW...
MIEJSCOWOŚCI W POWIATACH WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIEGO, POMORSKIEGO.
GRUDZIĄDZ tel. 505-339-461
WWW.FOX-NET.EU


Copyright 2002-2021 r.    Fox-Net Information Technology

Tagi: biegły sadowy informatyka Bydgoszcz Elblag Gdańsk Toruń Włocławek bezpieczeństwo teleinformatyczne naprawa laptop tablet komputer AK Trokiele Nowak Mickiewicz

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!